Protesta për Belerin në Himarë dhe vizita e Melonit në jug, zhvillimet e fundit nga qarku i Vlorës

Nga A2 CNN
15 Gusht 2023, 09:29 | Aktualitet

Ditën e djeshme në Himarë u organizua një protestë për arrestimin e kryebashkiakut Fredi Bejleri, ku qindra persona u mblodhën duke kërkuar lirimin e tij. Po ashtu veç protestës në Himarë, në Vlorë pati pasditen e djeshme zhvillime, pasi në qytet mbërriti me traget nga Brindisi, kryeministrja italiane Giorgia Meloni. Për më shumë do të lidhemi me reporteren tonë në Vlorë, Jerola Ziaj.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi