Pushime në minutën e fundit? 10 gjëra thelbësore që nuk duhet të harroni në shtëpi

Nga A2 CNN
6 Gusht 2023, 12:35 | Lifestyle

Pak kohë, zero ide dhe shumë konfuzion në kokë. Paketimi i valixhes për në det nuk është një aktivitet tërheqës. Dhe nëse duhet të paketoni valixhet me nxitim, koeficienti i vështirësisë do të rritet.

Nëse jeni gati të niseni për pushime në minutën e fundit, por nuk keni vendosur ende se cilat veshje dhe aksesorë do të merrni me vete, ne do t'ju ndihmojmë të zgjidhni.

Për të shfrytëzuar sa më shumë ditët tuaja buzë detit, do t'ju duhen së pari rroba banje (të paktën dy) për t'i alternuar mes tyre.

Zgjedhja më e zgjuar që mund të bëni janë një bikini dhe një kostum banjo trupor që mund t'i përdorni edhe larg bregut dhe t'i vishni në vend të bluzës dhe kanatieres.

Për të shkuar në plazh me stilin e duhur, mund të zgjidhni një fustan me printe ose kombinimin "kanatiere + pantallona të shkurtra xhins" në varësi të faktit nëse dëshironi një pamje femërore dhe të rafinuar apo një më sportive. Për të kompletuar siç duhet çdo veshje plazhi, nuk mund të mungojnë të paktën një palë pantofla.

Dhe, çfarëdo që të vendosni të vishni, sigurohuni që të vendosni në valixhen tuaj një çantë kashte, një kapele me grep dhe një palë syze dielli. Kemi përzgjedhur 10 gjëra të domosdoshme që nuk duhet t'i harroni absolutisht në shtëpi.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024