Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 13%
  • Kujdesi familjar 83%
  • Ndikimi i shoqërisë 5%

Radhë kilometrike në Rrugën e Kombit

Nga A2 CNN
12 Gusht 2023, 08:23 | Aktualitet
Radhë kilometrike në Rrugën e Kombit

Qindra udhëtarë dhe automjete me targa të Kosovës, por edhe vendeve të rajonit kanë kaluar mëngjesin e sotëm në pikën kufitare të Morinës, duke shkaktuar radhë kilometrike makinash në Rrugën e Kombit.

Udhëtarët po presin në radhë në kalimin  në “Rrugën e Kombit” për shkak të fluksit të madh që është krijuar tek Ura e Kukësit, një vend ky i ngushtë për ndërrimin e automjeteve. Radhët kanë arritur deri në 10 km.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi