Tërmet i fuqishëm në kufirin mes Afganistanit dhe Pakistanit

Nga A2 CNN
19 Mars 2024, 07:09 | Bota

Tërmet i fuqishëm në kufirin mes Afganistanit dhe Pakistanit

Një tërmet me magnitudë 5.4 ballë i shkallës Rihter është regjistruar në orët e para të mëngjesit në kufirin mes Afganistanit dhe Pakistanit.

Kjo është bërë e ditur nga Shërbimi Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara, i cili saktëson se tërmeti është regjistruar afërsisht 67 km në verilindje të qytetit pakistanez të Nushkit, me një popullsi prej rreth 27.600 banorësh.

Hipoqendra e tërmetit ndodhej në një thellësi prej 10 kilometrash. Për momentin, nuk ka informacione për dëme materiale apo persona të lënduar.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli