Sondazh: Preferoni që emri i fëmijës tuaj të jetë:
  • Tradicional 42%
  • Modern 8%
  • I trashëguar 8%
  • Unik 42%

Aksident i frikshëm në Itali, të paktën 2 viktima

Nga A2 CNN
22 Mars 2024, 11:38 | Bota

Aksident i frikshëm në Itali, të paktën 2 viktima

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur në autostradën A1 në Piacenza të Italisë në orët e para të mëngjesit.

Sipas mediave italiane, dy persona kanë vdekur dhe gjashtë të tjerë janë lënduar, njëri prej tyre në gjendje kritike. Në aksident janë përfshirë tri automjete, dy prej tyre të tonazhit të rëndë.

Paraprakisht dyshohet se shkak për aksidentin është bërë prezenca e mjegullës. Aksidenti shkaktoi bllokim të autostradës dhe varg të gjatë automjetesh.

 

 

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli