Sondazh: Dita ndërkombëtare kundër SIDA-s, sa i përdorni masat mbrojtëse?
  • Gjithmonë 0%
  • Shpesh 50%
  • Asnjëherë 50%

Aksident i frikshëm në SHBA, kamioni përplaset me autobusin me studentë, 6 viktima, dhjetëra të plagosur

Nga A2 CNN
15 Nëntor 2023, 09:03 | Bota
Aksident i frikshëm në SHBA, kamioni përplaset me autobusin me
Pamje nga aksidenti

Një aksident i rëndë ka ndodhur në SHBA, pak pas orës 9 të mëngjesit në Ohio ku sipas mediave të huaja, një kamion është përplasur me një autobus me studentë.

Si pasojë e aksidentit kanë humbur jetën 6 persona dhe shumë të tjerë kanë mbetur të plagosur. Përplasja e fortë ka shkaktuar zjarr, e për pasojë dy mjetet janë përfshirë nga flakët.

Sipas mediave të huaja, nuk dihen ende shkaqet e aksidentit, ndërsa autoritetet kanë nisur hetimet në vendin e ngjarjes. Po ashtu nuk dihet sesi paraqitet gjendja e personave të plagosur.

Ditari A2 CNN