Sondazh: A ju shqetëson lënia në harresë e Bibliotekës Kombëtare?
  • Po 71%
  • Jo 24%
  • Nuk më intereson 6%

Donald Trumpit i vdes vjehrra, vjen reagimi i ish-presidentit

Nga A2 CNN
10 Janar 2024, 12:35 | Bota

Donald Trumpit i vdes vjehrra, vjen reagimi i ish-presidentit

Një moment të vështirë po kalon familja Trump këtë javë, pasi mamaja e Melanie ndërroi jetë, ditën e martë, në moshën 78-vjeçare.

“Një grua të jashtëzakonshme”, e cilësoi ish-presidenti vjehrrën e tij, e cila “la një brengë në të gjithë familjen Trump”.

“Nëna e mrekullueshme e Melanisë, Amaljia, shkoi në një vend të bukur në qiell. Ajo ishte një grua e jashtëzakonshme dhe nuk kemi fjalë ta përshkruajmë sesa do të na mungojë”, shkroi ish-presidenti në rrjetet sociale, duke e shoqëruar me një foto të tij me vjehrrën.

Amaljia prej disa kohësh vuante nga një sëmundje dhe Melania që prej Krishtlindjeve qëndroi pranë saj në rezidencën Mar-a-Lago për t’u kujdesur.

Melania nuk zbuloi shkakun e vdekjes, por Donald tha në natën e Vitit të Ri, se vjehrra e tij ishte shumë e sëmurë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu