Drogoi një deputete për të abuzuar seksualisht, arrestohet senatori francez

Nga A2 CNN
17 Nëntor 2023, 08:15 | Bota
Drogoi një deputete për të abuzuar seksualisht, arrestohet
Senatori francez, Joël Guerriau

Senatori francez, Joël Guerriau u arrestua në Paris pasi dyshohet se drogoi një ligjvënëse me qëllim që ta sulmonte seksualisht. Mediat e huaja njoftojnë se, ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së martës dhe të mërkurës.

Deputetja, identiteti i së cilës mbetet konfidencial, paraqiti një ankesë pasi u ndje pas një pije që kishte pirë me Guerriau. Senatori, i njohur si i njohur i viktimës, tashmë është nën vëzhgim. Një analizë e mëvonshme zbuloi praninë e ekstazisë në trupin e saj, duke forcuar akuzat kundër Guerriau.

Zyra e prokurorit konfirmoi se senatori u arrestua me dyshimin se i kishte dhënë në mënyrë të pavetëdijshme një gruaje një substancë të aftë për “ta bërë atë të humbasë kontrollin e veprimeve të saj, me qëllim kryerjen e një sulmi seksual”.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi