Ish-futbollisti qëllon për vdekje me armë nënën e tij, mendoi se ishte hajdut

Nga A2 CNN
11 Mars 2024, 21:12 | Bota

Ish-futbollisti qëllon për vdekje me armë nënën e tij,

Një ish-futbollist qëlloi për vdekje nënën e tij pasi e ngatërroi atë me një të huaj në shtëpinë e tyre në Misuri. Jaylen Johnson, 25 vjeç, hapi zjarr ndaj nënës së tij Monica McNichols-Johnson, 56 vjeç, kur ajo u përpoq të hynte në shtëpi në periferi të St. Louis të Olivette të enjten mbrëma.

McNichols-Johnson vdiq në shtëpi edhe pse e dashura e Johnson u përpoq ta ndihmonte pasi u qëllua. Avokati i Johnson, William Goldstein, tha se klienti i tij thirri menjëherë 911 pasi qëlloi nënën e tij dhe ai ka qenë i shqetësuar që atëherë.

Prokurorët e akuzuan Johnson për vrasje nga pakujdesia dhe veprime kriminale të armatosura dhe lirimi me kusht u caktua në 100,000 dollarë. Johnson, i cili nuk ka histori kriminale, zotëron një kompani makinash me qira në Misuri.

Ai është akuzuar për vrasje nga pakujdesia dhe veprime kriminale të armatosura. Goldstein tha se Johnson mbante një armë për mbrojtje pasi ishte grabitur me armë më parë. Misuri ka një ligj “qëndroni në terren”, që do të thotë se njerëzit mund të përdorin ligjërisht forcën vdekjeprurëse nëse besojnë se janë në rrezik.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli