Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 67%
  • Mungesa e kohës 22%
  • Mungesë motivimi 0%
  • Lodhja fizike 11%

Kokainë, marijuanë dhe heroinë, digjen në incenerator 20 tonë drogë

Nga A2 CNN
13 Mars 2024, 18:26 | BotaAutoritetet peruane shkatërruan më shumë se 20 tonë drogë në djegien e parë masive të lëndës narkotike të sekuestruar në vend gjatë këti viti.

Droga që u dogj përmes inceneratorëve u konfiskua në disa operacione midis shtatorit 2023 dhe janarit 2024 dhe përfshinte kokainë, marijuanë dhe ekstazi.

Pamjet tregojnë zyrtarët me veshje speciale duke hedhur në furrë çanta me substanca për shkatërrimin e tyre.

 

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli