Sondazh: Sa e rrezikon Shqipërinë përshkallëzimi i konfliktit Iran - Izrael?
  • Shumë 22%
  • Pak 78%
  • Aspak 0%

Papa humb kapelën, incidenti gjatë meshës në Vatikan

Nga A2 CNN
13 Mars 2024, 18:13 | Bota

Një incident simpatik i ndodhi Papës këtë të mërkurë teksa po shkonte të mbante meshën e tij të zakonshme në sheshin e Shën Pjetrit.

Ndërsa makina papale po kalonte mes turmës, një erë fryu dhe i mori atit të shenjtë kapelën, e cila njihet ndryshe dhe me emrin 'zucchetto'.

Menjëherë, një nga ndihmësit nuk humbi kohë dhe i dha Franceskut një kapelë tjetër përpara së të niste Audiencën e Përgjithshme.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli