Sondazh: Sipas jush, brezi më i lumtur është:
  • X (1960-1980) 33%
  • Millenials (1981-1996) 56%
  • Z (1997-2011) 11%
  • Alpha (2012-2025) 0%

Mbreti Charles shfaqet për herë të parë pas diagnozës së kancerit, i biri Harry kthehet në shtëpi

Nga A2 CNN
6 Shkurt 2024, 17:59 | Bota

Mbreti Charles shfaqet për herë të parë pas diagnozës

Mbreti Charles III është shfaqur për herë të parë në publik pasi Pallati Mbretëror njoftoi se monarku 75-vjeçar është diagnostikuar me kancer.

Në fotot e publikuara, Charles ndodhet në një automjet i shoqëruar nga bashkëshortja e tij Camilla, teksa largoheshin nga rezidencën e tyre mbretërore në Londër, Clarence House.

Siç raporton BBC, çifti mbretëror britanik më pas u nis me helikopter për në Sandringham, që ndodhet në qarkun lindor anglez Norfolk.

Ndërkohë, në Londër është kthyer edhe Princi Harry, i cili aktualisht jeton në California, SHBA. Harry, i cili kthehet në shtëpi për të para babain, që prej martesës me Dukeshën e Sussex-it, Meghan është përfshirë në mosmarrëveshje publike me familjen e tij. Ai dhe bashkëshortja janë të tërhequr nga detyrat mbretërore.

Lajmin e diagnostikimit të mbretit Charles me kancer e bëri të ditur Pallati Mbretëror të hënën, pa specifikuar se për çfarë kanceri bëhej fjalë. Thuhet se për fat të mirë, sëmundja është zbuluar në fazë të hershme.

 

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani