Sondazh: Sipas jush, brezi më i lumtur është:
  • X (1960-1980) 33%
  • Millenials (1981-1996) 56%
  • Z (1997-2011) 11%
  • Alpha (2012-2025) 0%

Rusia bombardon Kievin, shpërthime të fuqishme dhe zjarre në kryeqytet

Nga A2 CNN
21 Mars 2024, 07:46 | Bota

Rusia bombardon Kievin, shpërthime të fuqishme dhe zjarre në

Shpërthime të fuqishme që më pas u pasuan nga zjarre u regjistruan në orët e para të mëngjesit në Kiev, si pasojë e një sulmi rus me avionë e dronë kamikazë.

Sirenat e alarmit buçitën për disa orë në kryeqytetin e Ukrainës, i cili përjetoi momente të tjera të vështira, në këtë luftë që ka hyrë në vitin e saj të tretë.

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, 10 persona kanë mbetur të plagosur nga këto sulme në lagjet e Shevchenkivskyi dhe Sviatoshynsky.

Kryebashkiaku i Kievit, Vitali Klitschko, iu kërkon qytetarëve të qëndrojnë në vendstrehime derisa alarmi të kalojë.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani