Tragjedi në ajër, balona përplaset në linjën e tensionit të lartë, 3 të vdekur

Nga A2 CNN
8 Shkurt 2024, 07:03 | Bota

Tragjedi në ajër, balona përplaset në linjën e

Një balonë u përplas në një linjë të tensionit të lartë në rajonin Kvemo Kartli të Gjeorgjisë, duke marrë të paktën tri jetë.

Raporti bën të ditur se, aktualisht në vendngjarje ndodhen zjarrfikësit, ekipet e shpëtimit dhe forcat e rendit.

Nuk janë raportuar ende detaje të tjera rreth ngjarjes, ndërsa sipas mediave vendase, hetimet vazhdojnë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu