Zjarret përfshijnë Turqinë, viktima dhe të plagosur

Nga A2 CNN
21 Qershor 2024, 07:57 | Bota

Zjarret përfshijnë Turqinë, viktima dhe të plagosur

Pesë persona kanë vdekur dhe dhjetëra janë plagosur mes të cilëve 10 në gjendje të rëndë, pasi zjarret goditën disa fshatra në Turqinë juglindore.

Zjarret përfshijnë Turqinë, viktima dhe të plagosur

“Pesë persona vdiqën dhe 44 u plagosën, 10 prej tyre rëndë” kur flakët shpërthyen në dy zona pranë qytetit juglindor të Mardinit, shkroi ministri i Shëndetësisë Fahrettin Koca në X.

Zjarret përfshijnë Turqinë, viktima dhe të plagosur

Pas përpjekjeve intensive të ekipeve, zjarri është vënë nën kontroll, ndërkohë që vijon puna për shuarjen e plotë të flakëve.

 

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli 2024