Sondazh: Preferoni që emri i fëmijës tuaj të jetë:
  • Tradicional 42%
  • Modern 8%
  • I trashëguar 8%
  • Unik 42%

Haradinaj paralajmëron zgjedhje të parakohshme në qershor

Nga Tomorr Avdia
9 Mars 2024, 14:01 | Politikë

Haradinaj paralajmëron  zgjedhje të parakohshme në qershor

Ish-kryeministri i Kosovës dhe lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se ajo që po bën kryeministri Albin Kurti me kryetarët e katër komunave ne Veri dhe organizimi i peticionit për shkarkim të tyre është absurditet.

Tutje Haradinaj thotë se ka gjasa që të ketë zgjedhje të përgjithshme bashkë me zgjedhjet që do të organizohen në katër komunat.

“Kjo është shpikje e Albin Kurtit.  Imagjinoni, Kurti harxhon para të Kosovës me shkarku Lulzim Hetemin. Absurditeti më i madh, me pagu pare, me organizu peticion me shkarku Lulzim Hetemin. Ekziston mundësia të shkojmë në zgjedhje në qershor, së bashku me këto zgjedhjet komunale”, ka thënë Haradinaj.

Haradinaj ndër të tjera ka folur edhe për problemin e Manastirit të Deçanit, duke thënë se Kurti po mundohet që t’ia bartë përgjegjësinë Komunës së Deçanit dhe sipas tij Kurti.

“Kurti dhe Qeveria e tij s’kanë qenë asnjëherë të mirëpritur në SHBA”, tha ai.

Sa i përket raporteve me aleatet, Haradinaj tha se “Kurti ka sanksione që nga fillimi, ai s’ka qenë i mirëpritur asnjëherë në Ëashington, ky dhe Qeveria e tij .Kurti po lakmon në fitore ditore që e rrezikojnë sigurinë e Kosovës dhe të rajonit”.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli