Sondazh: Sipas jush, brezi më i lumtur është:
  • X (1960-1980) 33%
  • Millenials (1981-1996) 56%
  • Z (1997-2011) 11%
  • Alpha (2012-2025) 0%

Nga Londra në Romë, Kurti do të marrë pjesë në Kongresin e Partisë Socialiste Europiane

Nga Tomorr Avdia
2 Mars 2024, 12:57 | Politikë

Nga Londra në Romë, Kurti do të marrë pjesë në

Kryeministri Albin Kurti ka udhëtuar për në Romë të Italisë, ku do të mbahet Kongresi i Partisë së Socialistëve Evropian (PES), i përqendruar rreth zgjedhjeve evropiane të 9 qershorit 2024.

Aty, kryeministri Kurti do të takohet me kryetarë të partive simotra anëtare të PES-it, me kandidatë të rinj, si dhe me anëtarë të sotëm të grupit të Parlamentit evropianë Socialistë & Demokratë (PES).

Kurti qëndron në Romë pas vizitave që ka pasur këtë javë në Mbretërinë e Bashkua.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani