Qeveria a ndan mbi 10 mijë euro përfaqësuesve të Luginës për vizitën në Gjermani

Nga Ideal Gola
19 Qershor 2024, 21:01 | Politikë

Qeveria a ndan mbi 10 mijë euro përfaqësuesve të

Qeveria e Kosovës u ka ndarë 10,270.00 € si mbështetje financiare për Këshillin Kombëtar Shqiptar dhe përfaqësuesit e Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit.

Kjo shumë është dhënë me qëllim të përkrahjes së aktiviteteve të tyre lobuese gjatë vizitës në Republikën Federative të Gjermanisë këtë muaj.  

Vendimi është marrë ditën e sotme pas një mbledhjeje online të zhvilluar, në një kohë kur kryeministri Albin Kurti ndodhet në Gjermani për të parë ndeshjen e kombëtares.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024