Sondazh: Sipas jush, brezi më i lumtur është:
  • X (1960-1980) 33%
  • Millenials (1981-1996) 56%
  • Z (1997-2011) 11%
  • Alpha (2012-2025) 0%

Zbardhet agjenda e takimit të kryeministrit Kurti me Escobarin

Nga Tomorr Avdia
14 Mars 2024, 09:12 | Politikë

Në njoftimin e Zyrës së Kryeministrit është bërë e ditur se takimi do të zhvillohet në orën 15:30. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pret në takim Zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shteteve të Bashkuara për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike dhe njëherësh të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar”.

I dërguari  i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin, Gabriel Escobar, pas takimeve që ka pasur dje me presidenten e vendit, Vjosa Osmani, dhe liderët e partive opozitare, sot do të takohet me kryeministrin Albin Kurti.

Zëdhënësi i qeverisë, Përparim Kryeziu, ka bërë të ditur se kryeministri Kurti do të ketë takim sot pasdite me emisarin amerikan, Gabriel Escobar.

Escobar dje ka zhvilluar takimin e parë me Presidenten Osmani, ku i kushtoi disa fjalë, që duket se ishin mesazh për kryeministrin. Atë e quajti garantuesen kryesore të marrëdhënieve Kosovë-SHBA.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani