Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 43%
  • Tre herë në javë 21%
  • Vetëm në fundjavë 7%
  • Asnjëherë 29%

Shqipëria kërkon ndihmën e BE-së për shuarjen e zjarrit në Pishporo, Balla zbret në terren

Nga A2 CNN
1 Tetor 2023, 13:42 | Aktualitet

Teksa flakët në bregdetin e Pishporos vijojnë të përhapen me shpejtësi në masivin pyjor, në terren ka zbritur ministri i Brendshëm Taulant Balla, i shoqëruar nga prefekti i qarkut Lefter Shehaj dhe kryebashkiaku Armando Subashi. Ai ka deklaruar se Shqipëria i ka kërkuar zyrtarisht ndihmë Bashkimit Europian duke bërë thirrje për aktivizimin e Mekanizmit të Mbrojtjes Civile, që do të mundësonte ndërhyrjen e nevojshme nga ajri në zonë.

A2 CNN Livestream

A2 Business