Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 10%
  • Kujdesi familjar 80%
  • Ndikimi i shoqërisë 10%

60-vjeçari në Voskopojë “dush” me dëborë, çan akullin në përrua dhe noton

Nga Artin Halili
23 Janar 2024, 14:20 | Aktualitet

Voskopojari Anton Falo edhe njëherë tjetër sfidon temperaturat e ulëta të këtyre ditëve. 60-vjeçari, dikur kampion në garat e skive, ditën e sotme, ka sfiduar temperaturat duke bërë "dush" në dëborë, por edhe të çajë akullin në përroin e fshatit për të qenë brenda për disa sekonda.

"Po përgatitem për të notuar shumë shpejt në rezervuarin e Voskopojës", ka bërë me dije ish-kampioni i skive, duke treguar se do të kërkojë kalimin nga njëri breg në tjetrin te këtij rezervuari me një gjatësi prej 500 metra.

Temperaturat, orët e para të këtij mëngjesi, kanë qenë -13 gradë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu