Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 45%
  • Tre herë në javë 18%
  • Vetëm në fundjavë 9%
  • Asnjëherë 27%

79-vjetori i Çlirimit, Ilir Meta homazhe në Varrezat e Dëshmorëve të Atdheut

Nga A2 CNN
29 Nëntor 2023, 12:51 | Aktualitet

79-vjetori i Çlirimit, Ilir Meta homazhe në Varrezat e

Pas krerëve të shtetit, në Varrezat e Dëshmorëve shkoi edhe kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta.

Ish-presidenti u shfaq krah bashkëpunëtorëve të tij në Partinë e Lirisë, pa aleatin e tij kryesor Sali Berisha. Kjo sepse edhe këtë herë opozita mungoi në festime, pasi i qëndron besnike 28 nëntorit si edhe ditën e Çlirimit të vendit.

Meta vendosi kurorë me lule në monumentin Nëna Shqipëri dhe kreu homazhe për Dëshmorët e Atdheut, pa bërë asnjë deklaratë për mediat, ndryshe nga Berisha dje që u betua para memorialit të Ismail Qemalit që “do e paketojnë Ramën në Beograd".

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli