Sondazh: Sa e rrezikon Shqipërinë përshkallëzimi i konfliktit Iran - Izrael?
  • Shumë 22%
  • Pak 78%
  • Aspak 0%

Anuloi vizitën për Ditën e Verës, Rama uron ndjekësit me foto nga Elbasani

Nga A2 CNN
14 Mars 2024, 08:06 | Aktualitet

Anuloi vizitën për Ditën e Verës, Rama uron ndjekësit

Edhe pse anuloi vizitën në kryeqytetin e festës së Ditës së Verës, kryeministri ka zgjedhur të urojë ndjekësit e tij me një foto nga Elbasani. Në një postim në Facebook, kreu i qeverisë uron për një pranverë të bukur.

“Mirëmëngjes dhe me ditën që paralajmëron më shumë diell e mbarësi, ju uroj një pranverë të bukur”, shkruan Rama krahas fotos.

Një ditë më parë, A2 CNN mësoi se kryeministri Rama anuloi vizitën e tij në qytetin e Elbasanit, në kuadër të festimeve për Ditën e Verës.

Për kryeministrin Rama, ishin planifikuar gjatë ditës së sotme dy orë qëndrimi në Elbasan.

Kreu i qeverisë do të merrte pjesë në disa aktivitete të organizuara në sheshe dhe parqet e qytetit për ta mbyllur takimin në një kafe me artistët elbasanas. Ndërsa në orën 12:00 do të largohej nga qyteti.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli