Sondazh: Preferoni që emri i fëmijës tuaj të jetë:
  • Tradicional 42%
  • Modern 8%
  • I trashëguar 8%
  • Unik 42%

Dosja e sterilizimit, GJKKO shtyn paraburgimin për ish-ministrin dhe biznesmenin

Nga Armand Bajrami
9 Shkurt 2024, 14:39 | Aktualitet

Dosja e sterilizimit, GJKKO shtyn paraburgimin për ish-ministrin dhe

Gjykata e Posaçme ka vendosur të zgjasë me 1 muaj e 15 ditë afatin e qëndrimit në paraburgim për ish-zv.ministrin e shëndetësisë, Klodian Rjepaj dhe biznesmenin Ilir Rrapaj, të cilët po hetohen për "Sterilizimin".

Me 1 muaj e 15 ditë u zgjat masa e sigurisë "arrest në shtëpi" edhe për Marsela Serjanin dhe Saimir Kadiun.

Vendimi u mor nga gjyqtari Erjon Bani, i cili pranoi pjesërisht kërkesën e bërë nga SPAK për zgjatjen e afatit të masave të sigurisë edhe me 3 muaj të tjerë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli