Dosja “Xibraka”, Gazment Bardhi paraqitet në SPAK

Nga A2 CNN
24 Maj 2024, 10:18 | Aktualitet

Dosja “Xibraka”, Gazment Bardhi paraqitet në SPAK

Nënkryetari i PD-së së Rithemelimit Gazment Bardhi është paraqitur paraditen e sotme në SPAK.  Mësohet se ai është thirrur për të dhënë deklarime për dosjen “Xibraka”.

Ai do të shpjegime sa i përket kallëzimit që ka depozituar për Olsi Ramën, vëllain e kryeministrit Edi Rama.

Gazment Bardhi kërkoi disa herë një përballje dhe interpelancë me kryeministrin Edi Rama, lidhur me pretendimet e nënkryetarit demokrat se vëllai i Kryeministrit është i përfshirë në dosjen “Xibraka”.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu