Euro e nis javën në rënie, valuta europiane bie poshtë 104 lekëve

Nga A2 CNN
20 Nëntor 2023, 16:44 | Ekonomi

Euro e nis javën në rënie, valuta europiane bie poshtë 104

Euro e ka nisur edhe këtë javë në rënie. Sipas kursit të publikuar nga Banka e Shqipërisë, valuta europaine po këmbehet mesatarisht me 103.88 lekë.

Në raport me fundjavën, euro është zhvlerësuar me pak pikë. Në shitje valuta europiane po këmbehet me 104.19 lekë, ndërsa po blihet me 103.56 lekë.

Në rënie e kanë nisur javën edhe dy valutat e tjera kryesore në vend, dollari dhe paundi.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Loneta Progni