Akuzohen për vrasje, policia britanike 10 mijë paund për “kokën” e tre shqiptarëve

Nga A2 CNN
6 Mars 2024, 08:30 | Kronikë

Akuzohen për vrasje, policia britanike 10 mijë paund për

Policia britanike ka ofruar 10 mijë paund shpërblim për çdo informacion të vlefshëm që do të çojë në kapjen e tre shtetasve shqiptarë, të shpallur në kërkim për vrasje.

Kevin Vuçini, 25 vjeç, Brigen Qarrica, 21 vjeç, dhe Rrezon Cengu, 22 vjeç, akuzohen për vrasjen e 30-vjeçarit Ben Daly në 10 gusht 2023.

Sipas mediave britanike, 30-vjeçari u qëllua në Frances Havergal Close në orët e para të 10 gushtit të vitit të kaluar, por ndërroi jetë në spital.

A2 CNN Livestream

Dita jonë