Sondazh: Sipas jush, brezi më i lumtur është:
  • X (1960-1980) 33%
  • Millenials (1981-1996) 56%
  • Z (1997-2011) 11%
  • Alpha (2012-2025) 0%

Zjarri shkrumbon banesën në Orikum, humb jetën i moshuari tetraplegjik

Nga Gazmend Janku
6 Mars 2024, 07:04 | Kronikë

Një banesë në Orikum është përfshirë nga flakët, në orët e vona të pasdites, duke bërë që banorët e pallatit të dalin me shpejtësi për të mos rrezikuar jetën e tyre.

Menjëherë, është lajmëruar zjarrfikësja e Vlorës, ku ka mbërritur një automjet e disa punonjës dhe pas disa minutash ka mundur të vendosë flakët në kontroll.

Deri më tani, nuk raportohet për persona të lënduar gjithashtu në vendin e ngjarjes ka shkuar dhe policia bashkë me grupin hetimor .

Paraprakisht, dyshohet se shkaku i zjarrit ka qenë një shkëndijë elektrike. Në banesë ka dëme të shumta materiale.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani