Dy shqiptarët godasin me thikë dy persona në Greqi, arrestohet 17-vjeçari dhe babai i tij

Nga A2 CNN
19 Mars 2024, 08:23 | Kronikë

Dy shqiptarët godasin me thikë dy persona në Greqi, arrestohet

Një adoleshent shqiptar është arrestuar nga policia greke, pasi dyshohet se pas një sherri ka goditur me thikë dy persona të moshave 39 dhe 26 vjeç.

Mësohet se përveç 17-vjeçarit, gjatë sherrit ka qenë i përfshirë edhe një shqiptar tjetër, i shpallur tashmë në kërkim.

Sipas mediave greke, dy shqiptarët kanë goditur me thikë shtetasit grekë, të cilët u dërguan në spitalin e Rodosit dhe pasi morën ndihmën mjekësore, u larguan.

Ndërkohë, është arrestuar edhe babai i 17-vjeçarit për neglizhencë.

A2 CNN Livestream

Dita jonë