Edukatorja i theu këmbën 3-vjeçares në kopsht, reagon Mjekësia Ligjore

Nga A2 CNN
9 Nëntor 2023, 08:36 | Kronikë

Edukatorja i theu këmbën 3-vjeçares në kopsht, reagon

Instituti i Mjekësisë Ligjore (IML) ka reaguar për rastin makabër të vajzës 3-vjeçare, e cila pësoi frakturë në këmbë nga dhuna e edukatores.

Sipas IML-së, vendimi për kryerjen e ekspertimit ka ardhur vetëm në datën 7 nëntor, 6 ditë pasi ndodhi ngjarja.

“Në lidhje me ngjarjen e fëmijës 3 vjeçe që është dëmtuar në një kopsht privat, bëjmë me dije se, vendimi për kryerjen e ekspertimit për fëmijën e sipërpërmendur ka ardhur në 07.11.2023 në IML (rreth orës 13.30) dhe menjëherë kemi ndërmarrë veprimet për kryerjen e aktin të ekspertimit. Dje, në datë 08.11.2023, akti i ekspertimit i fëmijës u krye dhe u nis po dje, për në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë”, theksohet nga IML.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Loneta Progni