“I keqtrajtonte fëmijët, i rrihte”, dëshmitë e fqinjëve për 40-vjeçarin që u përlesh me RENEA-n

Nga A2 CNN
15 Maj 2024, 12:25 | Kronikë

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë e ndodhur në Durrës, ku babai kishte marrë peng dy fëmijët e tij në një shtëpi me qira dhe qëllonte me kallashnikov ndaj efektivëve të policisë që kishin shkuar për arrestimin e tij.

Banorët thonë se 40-vjeçari, Aleks Marku, ishte agresiv dhe i keqtrajtonte fëmijët e tij, ndërsa shtojnë se ishte edhe përdorues i lëndëve narkotike.

“Pinte drogë. Kam pak ditë që e kam parë. I keqtrajtonte fëmijët, i torturonte. Kishte një javë që rrinte këtu se ishte ndarë dhe nga nusja. Ishte agresiv, gjuajti me kallash”, tregon fqinji.

Mësohet se në dëshminë e tij paraprak në polici, Marku ka deklaruar se po qëllonte nga dritarja pasi priste se do ta sulmonin disa persona, por pa treguar se kush.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi