Sondazh: Preferoni që emri i fëmijës tuaj të jetë:
  • Tradicional 42%
  • Modern 8%
  • I trashëguar 8%
  • Unik 42%

I shpallur në kërkim nga Italia, arrestohet në Sauk 35-vjeçari

Nga A2 CNN
21 Shkurt 2024, 14:39 | Kronikë

I shpallur në kërkim nga Italia, arrestohet në Sauk

Një 35-vjeçar është arrestuar nga Policia e Shtetit për llogari të drejtësisë italiane, e cila kishte e kishte shpallur në kërkim.

Gjatë operacionit të koduar “Milano 2”, shërbimet e Policisë kanë kapur në Sauk, dhe kanë arrestuar me qëllim ekstradimin, shtetasin S. S., 35 vjeç.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Milanos, Itali, i ka caktuar masën e sigurisë "Arrest në burg", për veprën penale "Pjesëmarrje në grup kriminal, me qëllim trafikimin e narkotikëve", parashikuar nga Kodi Penal i Italisë.         

Interpol Tirana vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi, në Itali.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli