Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 73%
  • Mungesa e kohës 18%
  • Mungesë motivimi 9%
  • Lodhja fizike 0%

Plagosja me thikë në Kavajë, zgjat pak arratia e 22-vjeçarit

Nga A2 CNN
18 Shkurt 2024, 12:21 | Kronikë

Plagosja me thikë në Kavajë, zgjat pak arratia e

Autori i plagosjes me thikë që u regjistruar ditën e djeshme në qytetin e Kavajës është vënë në pranga nga policia.

22-vjeçari Armando Shtini u arrestua në zonën pranë vendit të ngjarjes.

Uniformat blu kanë sekuestruar mjetin prerës që ai përdori për të plagosur një 55-vjeçar dhe automjetin me të cilin u largua nga vendi i ngjarjes.

Në vijim të veprimeve të kryera nga grupi hetimor, për identifikimin e autorit dhe  zbardhjen e rrethanave të ngjarjes së ndodhur më datë 17.02.2024, në lagjen nr. 5, Kavajë, ku u godit me mjet prerës (thikë), shtetasi I. K., 55 vjeç, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën, është bërë i mundur identifikimi i autorit të dyshuar të kësaj ngjarjeje.  Shërbimet e Komisariatit të Policisë Kavajë, pas disa orë kontrollesh në zonë për kapjen e autorit, kanë lokalizuar, kapur dhe arrestuar shtetasin A. Sh., 22 vjeç, autor i dyshuar i plagosjes së 55-vjeçarit.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi