Sondazh: Sipas jush, brezi më i lumtur është:
  • X (1960-1980) 33%
  • Millenials (1981-1996) 56%
  • Z (1997-2011) 11%
  • Alpha (2012-2025) 0%

Protesta e opozitës në Tiranë, policia e Vlorës ushtron kontrolle

Nga A2 CNN
20 Shkurt 2024, 11:57 | Kronikë

Policia e Vlorës ka vendosur një pikë kontrolli në dalje të qytetit, e cila sipas burimeve po ushtron kontroll në dhjetëra makina dhe autobusë.

Ditën e sotme, nga qyteti bregdetar janë nisur shumë simpatizantë të opozitës për të marrë pjesë në protestën e Partisë Demokratike dhe aleatëve të saj që do të zhvillohet në Tiranë.

Sipas të dhënave, kontrollet kanë qenë të përqendruara në dokumentacionin e automjeteve, personat me precedentë penalë etj.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani