Sondazh: Sipas jush, brezi më i lumtur është:
  • X (1960-1980) 33%
  • Millenials (1981-1996) 56%
  • Z (1997-2011) 11%
  • Alpha (2012-2025) 0%

Shantazhonte 21-vjeçaren për t’i marrë para, kapet në flagrancë i riu nga Elbasani

Nga A2 CNN
17 Mars 2024, 11:05 | Kronikë

Shantazhi ndaj një 21-vjeçare nga Shkodra i ka kushtuar shtrenjtë një të riu nga Elbasani. Gerald Dragoti, 22 vjeç është arrestuar nga policia në Tiranë, pasi ishte denoncuar nga vajza se e kanoste dhe shantazhonte përmes celularit, për të përfituar para prej saj.

22-vjeçari është kapur në flagrancë nga efektivët, në momentin që do të merrte një shumë parash, e cila u sekuestrua si provë materiale. 

“Si rezultat i veprimeve të shpejta dhe profesionale të kryera në bashkëpunim me shërbimet e Stacionit të Policisë Farkë, është kapur në flagrancë, në një vendparkim automjetesh në Tiranë, në momentin që do të merrte një shumë parash nga 21-vjeçarja, shtetasi:  G. D., 22 vjeç, banues në Elbasan.”

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani