Sondazh: Sa e rrezikon Shqipërinë përshkallëzimi i konfliktit Iran - Izrael?
  • Shumë 22%
  • Pak 78%
  • Aspak 0%

Shpërthimi vdekjeprurës në biznesin e deputetit socialist, deri më tani asnjë akuzë ndaj Bujar Çelës

Nga A2 CNN
18 Mars 2024, 10:01 | Kronikë

Pas kalimit për kompetencë te SPAK i dosjes hetimore për shpërthimin me pasoja të rënda në biznesin e deputetit Bujar Çela, këtë të hënë Prokuroria e Posaçme ka zbritur në GJKKO kërkesën për rivlerësim të masave që ka caktuar Gjykata e Fierit.

Shpërthimi vdekjeprurës në biznesin e deputetit socialist, deri

Shumica e personave që u është ngritur akuza janë pa masë sigurie, përveç asaj të pezullimit nga detyra, ndërsa i vetmi që u arrestua është Lenonard Gjini, kompania e të cilit kishte marrë përsipër punimet.

Shpërthimi vdekjeprurës në biznesin e deputetit socialist, deri

Të paktën deri në këtë fazë nuk ka akuzë zyrtare ndaj deputetit nga ana e SPAK, apo ndonjë kërkesë të bërë të njohur drejtuar kuvendit. Prokuroria e Fierit pretendoi se ka elementë të veprës penale edhe nga deputeti socialist dhe për këtë arsye shpallën moskompetencën.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli