Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 6%
  • Kujdesi familjar 82%
  • Ndikimi i shoqërisë 12%

Tronditëse në Greqi, emigranti shqiptar vdes si pasojë e rrëshqitjeve të dheut

Nga A2 CNN
25 Nëntor 2023, 10:14 | Kronikë

Tronditëse në Greqi, emigranti shqiptar vdes si pasojë e

Një 50-vjeçar nga Shqipëria ka humbur jetën si pasojë e rrëshqitjeve të dheut në Greqi.

Viktima raportohet se është një emigrant që kishte dokumente pune të ligjshme dhe punonte në kompaninë që ka marrë përsipër ndërtimin e hidrocentralit në Salmenikos.

Deri më tani nuk dihet identiteti i shqiptarit, ndërsa sipas mediave greke, kanë nisur hetimet përkatëse për zbardhjen e plotë të këtij incidenti.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu