Sondazh: Sipas jush, brezi më i lumtur është:
  • X (1960-1980) 33%
  • Millenials (1981-1996) 56%
  • Z (1997-2011) 11%
  • Alpha (2012-2025) 0%

U përplas kokë më kokë me fuoristradën e këngëtarit grek, vdes 20-vjeçari shqiptar në Greqi

Nga A2 CNN
12 Mars 2024, 17:06 | Kronikë
U përplas kokë më kokë me fuoristradën e
Viktima Antonio Daja

Një i ri shqiptar ka humbur jetën paraditen e sotme në Menidi të Greqisë.

Mjeti ku po udhëtonte shqiptari u përplas kokë më kokë me fouristradën e këngëtarit grek, Janis Ksanthopoulos, 24 vjeç dhe më pas devijoi duke i rënë një shtylle.

Sipas mediave greke, viktima është identifikuar si Antonio Daja nga Hajmeli i Vaut të Dejës.

Nga përplasja e mjeteve kanë mbetur të plagosur lehte dy drejtuesit e mjeteve, të cilët janë arrestuar nga policia.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani