Argita Malltezi: Kërkojmë qeveri teknike, do ia imponojmë qeverisë me protesta në rrugë

Nga A2 CNN
20 Maj 2024, 22:08 | Politikë

Argita Malltezi: Kërkojmë qeveri teknike, do ia imponojmë

Kërkesa e radhës, ku do të përqendrohet aksioni opozitar është qeveria teknike para zgjedhjeve parlamentare në 2025. E ftuar në A2 CNN, në emisionin “Debat” me Alba Alishani, Argita Malltezi ka zbuluar se partitë opozitare tashmë janë gati për ta vënë këtë skenar në zbatim.

“Misioni është i realizueshëm, i takon partive opozitare që të angazhohen në këtë kërkesë, ka një komvergim të gjerë, të gjitha partitë bien dakord në këtë pikë dhe do fuqizojnë aksionin e përbashkët në këtë pikë”, tha Malltezi.

Ajo tha se e vetmja mënyrë për t’iu imponuar qeverisë janë protestat në rrugë.

“Në rrugë, me kombinimin e të gjitha mënyrave, në parlament, aksionit të grupeve të tjera apolitike dhe duke vënë si primare veprimin në rrugë”, përfundoi ajo.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi