Dështon sërish seanca për Sali Berishën në GJKKO

Nga Armand Bajrami
27 Shkurt 2024, 16:06 | Politikë

Dështon sërish seanca për Sali Berishën në GJKKO

Dështon seanca e sotme ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha në Gjykatën e Posaçme.

Seanca e paracaktuar nuk mundi të nisë, për shkak se gjyqtarja Irena Gjoka ishte në një proces tjetër gjyqësor.

Për shkak të përfundimit të orarit zyrtar të punës së gjykatë, avokatit iu komunikua nga sekretaria gjyqësore se në ditët në vijim do të njoftohen për datën dhe orën e seancës së radhës.

Berisha kërkoi sot heqjen e masës së sigurisë “arrest në shtëpi”. Ai ndodhet në këtë masë që prej 30 dhjetorit të vitit 2023, pasi është i dyshuar për korrupsion në çështjen e privatizimit të ish-kompleksit sportiv Partizani.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu