Erion Veliaj kallëzohet në SPAK

Nga Armand Bajrami
9 Shkurt 2024, 11:20 | Politikë

Erion Veliaj kallëzohet në SPAK

Në emër të PD-së Rithemelimi, Klevis Balliu, depozitoi një kallëzim në SPAK kundër kryebashkiakut Erion Veliaj. Kallëzimi është bërë për “shpërdorim të detyrës” dhe “tjetërsim të fondeve”.

Sipas Balliut, Bashkia e Tiranës ka abuzuar me taksën e përkohshme të infrastrukturës, që duhet të shkojë veç për ndërtimin e shkollave, por ka shkuar edhe për qëllime të tjera.

Vijon...

A2 CNN Livestream

Dita jonë