Incident në pallatin e sportit të Milanos, u kërkua vota për diasporën

Nga Anesti Barjamemaj
26 Maj 2024, 20:00 | Politikë

Incident në pallatin e sportit të Milanos, u kërkua vota për

Një grup aktivistësh që kërkojnë nga politika shqiptare të mundësojë votën e diasporës protestuan edhe gjatë takimit të kryeministrit Edi Rama në Milano.

Aktivistët, të cilët prej muajsh tashmë kanë nisur fushatën #duatëvotoj2025, arritën të depërtonin edhe brenda pallatit të sportit në Milano. Teksa kreu i qeverisë ishte duke folur para emigrantëve, ata arritën që të shpalosnin banderolën me kërkesën e qartë: votën e diasporës.

Menjëherë kanë ndërhyrë punonjësit e sigurisë, duke hequr banderolën dhe duke nxjerrë jashtë aktivistët. 

 

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi