Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 10%
  • Kujdesi familjar 80%
  • Ndikimi i shoqërisë 10%

“Nuk mund të ndodhë kurrë që…”, Sali Berisha reagon ndaj propozimit të aleatëve

Nga A2 CNN
24 Nëntor 2023, 13:02 | Politikë

“Nuk mund të ndodhë kurrë që…”, Sali

Sali Berisha ka reaguar ndaj propozimit të aleatëve të Partisë Demokratike, të cilët kërkojnë që opozita duhet të organizohet në një federatë për të unifikuar qëndrimet përballë mazhorancës në Parlament.

Agron Duka, kreu i Partisë Agrare, u shpreh se “Berisha dhe Basha duhet t’i thërrasin arsyes” sepse, sipas tij, “në këtë gjendje, opozita e ka të vështirë ta mundë këtë mega-mazhorancë”.

Berisha reagoi në konferencën e përjavshme me gazetarët, duke u shprehur se “nuk mund të ndodhë kurrë që kjo parti të shkrihet me “Ballat” dhe “Bravat”. Unë do t’i thoja çdo opozitari se opozita shqiptare është opozitë me kontribute të mëdha kundër interesave ruse në Shqipëri dhe rajon”.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu