Shtohen përplasjet me Libanin, frikë për zgjerim të konfliktit, SHBA lë 2 mijë trupa në gatishmëri

Nga A2 CNN
23 Tetor 2023, 11:56 | Aktualitet

Rritja e përplasjeve përgjatë kufirit libanez ka nxitur shqetësimet mbi mundësinë e zgjerimit te konfliktit në Lindjen e Mesme dhe ka detyruar Izraelin të urdhërojë evakuimin e qytetarëve në veri. Teksa SHBA shtojnë mbështetjen ushtarake dhe I bëjnë thirrje TelAvivit të shtyjë çdo inkursion tokësor në Gaza, në vendet perëndimore po shtohen demonstratat pro Palestinës.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Edicioni informativ nga Suela Demiri