Sondazh: A keni pasur raste të abuzimit me të dhënat tuaja personale?
  • Asnjëherë 10%
  • Shpesh 60%
  • Nuk jam në dijeni 30%

SPAK nuk pushon as në gusht

Nga A2 CNN
17 Gusht 2023, 13:55 | Aktualitet

Nëse moti po tregohet pak më bujar përgjatë këtij muaji, temperaturat e larta janë zhvendosur në institucionet e drejtësisë, policisë apo dhe politikë deri diku. Arrestimet nuk kanë të sosur ditë pas dite por ajo që është më shqetësuese është implikimi i emrave të njohur të ish-zyrtarëve të shtetit. Për këto dhe përfshirjet e efektivëve dhe ish-efektivëve të policisë në veprime kriminale, protestën në Himarë dhe ngjarjet e fundit politike në vend foli sot në “Ditar” analisti Mentor Kikia.

Debat - nga Alba Alishani