Sondazh: Sipas jush, brezi më i lumtur është:
  • X (1960-1980) 33%
  • Millenials (1981-1996) 56%
  • Z (1997-2011) 11%
  • Alpha (2012-2025) 0%

Boshatisën shtëpitë e futbollistëve të La Liga, 6 të arrestuar në Spanjë

Nga A2 CNN
13 Mars 2024, 17:47 | Futboll

Boshatisën shtëpitë e futbollistëve të La Liga, 6

Policia spanjolle bën me dije se ka vënë në pranga 6 persona, pjesë e një grupi kriminal që grabiste shtëpitë e personave të pasur, mes të cilëve dhe disa lojtarëve të njohur si Radamel Falcao dhe Rodrygo Goes.

Gjatë operacionit u sekuestruan bizhuteri, orë të shtrenjta, dy pistoleta me ajër, para cash ndërkohë që pas hekurave përfunduan 5 burra dhe një grua.

Të arrestuarit i kishin kryer vjedhjet në periudha të ndryshme të vitit, teksa operacioni i policisë zgjati disa ditë.

Sipas policisë, grabitësit shihnin fotot në rrjetet sociale të viktimave të tyre dhe kur siguroheshin që ata nuk ishin në shtëpi, realizonin grabitjen.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani