Sondazh: Preferoni që emri i fëmijës tuaj të jetë:
  • Tradicional 37%
  • Modern 5%
  • I trashëguar 16%
  • Unik 42%

City kërcënon Liverpool për vendin e parë, mjafton Halaand

Nga A2 CNN
21 Shkurt 2024, 00:19 | Futboll

City kërcënon Liverpool për vendin e parë, mjafton Halaand

Pas barazimit ndaj Chelsit në fundjavë, Manchester City rikthehet te fitorja në Premier League. Qytetarët mundën minimalisht Brentford dhe tani janë një pikë larg Liverpool-it kryesues.

Dueli i prapambetur i javës së 18-të, ishte shumë i luftuar nga të dyja skuadrat. Kjo u pa që në fillim me dy ekipet që tentuan me raste të njëpasnjshme.

Derisa në momentin më të mirë, ishte Erling Haland në minutën e 71 që vulosi 3 pikët e takimit. Ndërkohë sa i përket portierit të kombëtares shqiptare, Thomas Strakosha, sërish nuk u preferua nga trajneri Tomas Frank.

Pas këtij suksesi, City është në vendin e dytë me 56 pikë, 1 më shumë se Arsenali i vendit të tretë, ndërsa Liverpool kryeson me 1 pikë më shumë. 

A2 CNN Livestream

A2 Business