E papritur te Barça, trajneri Xavi rrezikon shkarkimin

Nga Dea Kozma
17 Maj 2024, 13:28 | Futboll

E papritur te Barça, trajneri Xavi rrezikon shkarkimin

Në fillim njoftoi largimin në fund të sezonit, më pas u bind nga lojtarët dhe drejtuesit që të qëndronte, e tani rrezikon shkarkimin.

Xavi mund të mos jetë trajner i Barcelonës për sezonin e ardhshëm. Sipas mediave spanjolle, klubi katalanas është gati ta largojë nga detyra.

Shkak është zhgënjimi për sjelljen e ditëve të fundit të teknikut, pas deklaratave se do të jetë e vështirë që blaugranat të rivalizojnë me Realin e Madridit.

Ky qëndrim nuk është parë me sy të mirë nga presidenti Laporta, edhe sepse në momentin kur Xavi u konfirua në stol, ai ishte shprehur optimist për të ardhmen.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu