FA CUP, Tottenham vuan, por fiton ndaj Burnley, kualifikohet më tej

Nga A2 CNN
6 Janar 2024, 12:01 | Futboll

FA CUP, Tottenham vuan, por fiton ndaj Burnley, kualifikohet më tej

Tottenhami vuan, por në fund arrin të fitojë minimalisht përballë Burnleyt dhe siguron kualifikimin në raundin e 1/16-ve në FA Cup.

Heroi i vetëm i sfidës ishte spanjolli Pedro Porro që me një goditje fantastike nga larg mposhti gardianin Aro Muric, portierin titullar të Kosovës.

Pavarësisht golit futbollisti dardan beri disa pritje të bukura, por u dorëzua 12 minuta nga fundi i ndeshjes. Kaq mjaftoi që Tottenham të siguronte kalimin në raundin tjetër te trofeut  si edhe fitoren e katërt radhazi në shtëpi.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi