Sondazh: Sipas jush, brezi më i lumtur është:
  • X (1960-1980) 33%
  • Millenials (1981-1996) 56%
  • Z (1997-2011) 11%
  • Alpha (2012-2025) 0%

Faza 1/8, rikthehen emocionet e Champions, City udhëton në Kopenhagen, Real Madrid përballet me Leipzig

Nga Erald Kodhelaj
13 Shkurt 2024, 16:57 | Futboll

Faza 1/8, rikthehen emocionet e Champions, City udhëton në Kopenhagen,

Këtë të martë rikthehet magjia e Champions league me ndeshjet e para të fazës së 1/8. Gjigandë të futbollit europian masin forcat për të hedhur një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit më tej.

Kampionët në fuqi të Manchester City udhëtojnë në Kopenhagen. Lajmi i mirë për trajnerin Guardiola është se nuk ka asnjë mungesë dhe do të luajë me formacionin më të mirë ndërsa tek danezët infermieria është e mbushur.

Jo më shumë se dy vite më parë, dy ekipet janë përballur me njëra-tjetrën në fazën e grupeve, ku dueli në Kopenhagen përfundoi në një barazim pa gola ndërsa në shtëpi, City i shkatërroi danezët me rezultatin 5-0. Takimi do të luhet sot në orën 21:00.

Në takimin tjetër të kësaj të marte, Real Madrid përballet me Laipzig që ka surprizuar disa herë në arenën e madhe të Champions League.

Rekordmenët e këtij kompeticioni mbeten favoritë në letër ndonëse në takimin e fundit që kanë luajtur bashkë , gjermanët i mundën 3-2 në shtëpi, në ndeshjen e vlefshme për grupet e Championsit, 2 vite më parë.

Sa i përket organikës së dy skuadrave, Reali bën llogaritë pa Kurtua  Militão , Alaba e Bellingam ndërsa në dyshim është Rudiger dhe NaÇo. Ndërkohë Laipzig vjen me formacionin më të mirë. Takimi luhet në orën 21:00.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani